|
Legyél Te is az Országos Tánchírek
szerkesztője!
Tudsz valamit, amit másokkal is megosztanál a tánc világából?
Versenyen voltál, vagy épp egy továbbképzésre
készülsz? Tudsz egy jó táncos programot a
hétvégére?
Itt elmesélheted
mindenkinek!
|
Hír
küldése  |
Rovatvezetőink  |
|
|
|
|
| |
Címoldal
» Továbbképzés » Hastánc |
Nyomtatóbarát verzió |
|
| |
 |
Hastánc |
 |
|
 |
Továbbképzés |
 |
|
 |
| Yasmine Al Massri - Barrault |
|
| 2005-10-24 10:19 |
| |
 |
Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Unable to access uploaded_images/hirek/hir_vt_354_1.jpg in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 280
Warning: getimagesize(uploaded_images/hirek/hir_vt_354_1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 280
Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Unable to access uploaded_images/hirek/hir_vt_354_1.jpg in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 289
Warning: getimagesize(uploaded_images/hirek/hir_vt_354_1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 289
Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Unable to access uploaded_images/hirek/hir_vt_354_2.jpg in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 292
Warning: getimagesize(uploaded_images/hirek/hir_vt_354_2.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 292
Yasmine Al Massri - Barrault 17 évesen kezdett táncolni. 5 éve csatlakozott egy francia tánccsoporthoz, ahol olyan koreográfusokkal dolgozott együtt, mint Thouraya Baghad, Hohamad Haydar és Hassan Ghorbiah. 2 év után kivált a csapatból és elkezdett saját stílusán és technikáján dolgozni különböző táncok (klasszikus balett, modern tánc, modern jazz és flamenco) elsajátításával.
Rájött, hogy ezek a technikák fontosak a test számára, de mindegyik technika különböző kultúrákból, és mozgásfilozófiából ered. Nem akarta elmulasztani a lehetőséget, hogy Európában élve közel kerüljön az európai testkultúrához, de ugyanakkor megértette azt is, hogy az ő technikája és stílusa teljesen eltér ezektől.
Palesztin egyiptomi, Libanonban élt. Innen ered a kutatási anyaga is. Ma az egyiptomi repertoárt tanulja olyan díváktól, mint Tahia Carioka, Naima Akef, Samia Gamal. Ugyanakkor összegyűjti azokat a folklór mozdulatokat, amelyeket népe óvott mostanáig. A régi női mozdulatokat, a libanoni folklórt, a klasszikus arab repertoárt, amely az arab világra hatással volt éppúgy, mint a török- és andalúz birodalomra.
"Az anyagom a múlt, a stílusom, pedig az, hogy ezt mai módon adjam elő. Modern keleti nőként, aki a párizsi szépművészeti iskolához csatlakozott 2003-ban, és a testképekre, európai művészettörténetre szakosodott."
Stílusát még mindig fejleszti, alakítja.
A workshop két progresszív részből áll:
Az első rész a test előkészítése. Ez egy olyan technika, amelyet Yasmine fejlesztett ki és még ma is fejleszti a tapasztalatai és a megtanult tánctechnikák alapján. Moderntől a korabeli táncokig. A Pilates-től a keleti testmozdulatokig és filozófiáig. Az első részt a következő technikák és gyakorlatok teszik ki: a test ellazítása, ritmusadás a légzésnek. Bemelegítés, kapcsolatteremtés a test minden olyan részével, amely a keleti mozdulatok elsajátításához szükséges. Itt esik szó a csípőről, a has izmairól, és elhangzanak történelmi információk a keleti mozdulatokról, kultúráról. Lesz egy egyórás rész, mely a testet készíti elő a keleti technika felhasználásával. Párokban dolgozva, ahol a tanulók egymás mozdulatainak követésével értik meg az izmok működésének rejtelmeit.
A második részben már érzik a résztvevők a dolgot, nagyon fontos a tanítványoknak a világ bármely részén, hogy ne foglalkozzanak a turistaként, vagy nézőként elsajátított mozdulatokkal. Ezért fontos az első rész, hogy elfelejtsék a kliséket a keleti táncokkal kapcsolatban. Itt jön az egyiptomi klasszikus lépés, mely a keleti táncok mozdulatainak alapjához, annak megértéséhez a kiindulópont. Ez a lépés számos értelmezést ad a tanulóknak, míg elkezdenek ütemre mozogni, a testet az ütemhez és a többi testhez hangolni. Ezt többirányú lépésekké fordítják, mely után ér a workshop a csúcspontjához: a csípő mozgásához.
A résztvevők megismerkednek rázási változatokkal. A workshop végén egy improvizált koreográfia sajátítható el, amit a tanárnő a tanulók képességei alapján állít össze és a saját egyéni módjukon táncolnak el.
A workshop bármely érdeklődőnek szól, aki szeretné elsajátítani a technikát, és szeretne közelebb kerülni a keleti táncokhoz. Akár profi, akár kezdő táncos!
Időpont:
2005. október 29. szombat és október 30. vasárnap.
Az órák menete mindkét nap:
09.30-11.00 - 1. rész
11.00-11.30 - Szünet
11.30-13.00 - 2. rész
Helyszín:
Oktogon Tánc Centrum
1062 Budapest, Aradi u 1. - Nagyterem
Részvételi díj:
4800 Ft/nap/3 óra
8700 Ft/2 nap/6 óra
A workshop után meglepetés!
A kurzusra előjelentkezés szükséges, ezért a részvételi szándékot legkésőbb 2005. október 28-ig a tánciskola recepcióján vagy e-mailben jelezni kell!
Jelentkezés:
Oktogon Tánc Centrum - Minden, ami tánc!
Cím: 1062 Budapest, Aradi u 1
Telefon: 302-3434, 302-3435
E-mail: www.tanciskola.hu
Honlap: otogon.tanc.centrum@tanciskola.hu
Nyitva tartás:
Hétfő-Péntek: 10.00-22.00
Szombat: 09.30-20.00
Vasárnap: 14.00-21.00
|
| |
| Forrás:
Oktogon Tánc Centrum |
 |
Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Unable to access uploaded_images/hirek/hir_vt_354_2.jpg in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 423
Warning: getimagesize(uploaded_images/hirek/hir_vt_354_2.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /opt/share/www/n/newyork.hu/public_html/_tanchirek_hu/public_html/hir_reszletek.php on line 423

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|