|
Legyél Te is az Országos Tánchírek
szerkesztője!
Tudsz valamit, amit másokkal is megosztanál a tánc világából?
Versenyen voltál, vagy épp egy továbbképzésre
készülsz? Tudsz egy jó táncos programot a
hétvégére?
Itt elmesélheted
mindenkinek!
|
Hír
küldése  |
Rovatvezetőink  |
|
|
|
|
| |
Címoldal
» Táncversenyek » Salsa-Mambo |
Nyomtatóbarát verzió |
|
| |
 |
Salsa-Mambo |
 |
|
 |
Táncversenyek |
 |
|
 |
| Két arany, egy ezüst és egy bronzérem a Divattánc Világbajnokságról |
|
| 2011-11-27 15:40 |
| |
 |
Jól szerepeltek a magyar versenyzők a Csehországban megrendezett Divattánc világbajnokságon...
November elején a csehországi Liberecben rendezték meg a World Latino and Special Couple Dance Festivalt, amely az IDO (International Dance Organization) legrangosabb éves rendezvénye. Mintegy 20 országból több mint 1000 versenyző mérte össze tudását és tehetségét Európa-bajnoki és Világbajnoki címekért. Magyarországot a Harmonia Divattánc KSE és a Fuego KTSE versenyzői képviselték.
A legkisebbek versenyében (Mini Kids kategória - 7 éves kor alatt) Latino Show Duos kategóriában 15 páros indult, a Perendi Kristóf, Hoffer Réka duó élete első világversenyén fergeteges produkcióval világbajnoki ezüstérmet szerzett.
A juniorok mezőnyében a Dávid Csaba, Orosz Melitta páros Mixing Blues és Jitterbug kategóriákban két negyedik helyezést ért el. A Józsa Dávid, Kiss Viktória páros ugyanebben a két versenyszámban ötödik helyen zárta a versenyt.
Latino Show junior leány szóló kategóriában Jalcs Alexandra éppen lemaradva a dobogóról, negyedik helyen végzett, míg Lenkei Dzsenifer a középmezőnyben zárt az 56 versenyző közül.
A Perendi Mátyás, Nagy Edit Lilla páros a fantasztikus koreográfiáknak és a remek színpadi előadásnak köszönhetően Merengue és Latino Show kategóriában - 14 illetve 35 páros közül - junior világbajnoki címet szerzett. A korábbi Salsa EB és VK győzelem után némileg csalódottan "csak" negyedik helyen végeztek a Salsa VB-n, míg a Bachata-ban a bronzérem jutott nekik.
A felnőttek között a Horváth Csaba, Oláh Boglárka páros Jitterbug kategóriában negyedik, Mixing Blues-ban pedig ötödik helyezést ért el. A Csatári Viktor, Bárány Bianka páros ugyanebben a két kategóriában az ötödik illetve a hetedik helyen zárta a versenyt.
A felnőtt Latino Show kiscsoportok versenyében a Laki Dóra, Beller József, Molnár Diana, Koléner Melinda, Szabó Alexandra összeállítású csoport az ötödik helyen végzett, a Latino Show formációs csoportok között a Fuego KTSE Moulin Rouge produkcióját pedig ezúttal a hetedik helyre értékelte a szigorú szakmai zsűri.
|
|
|
|
|
|
|
|
|