|
Legyél Te is az Országos Tánchírek
szerkesztője!
Tudsz valamit, amit másokkal is megosztanál a tánc világából?
Versenyen voltál, vagy épp egy továbbképzésre
készülsz? Tudsz egy jó táncos programot a
hétvégére?
Itt elmesélheted
mindenkinek!
|
Hír
küldése  |
Rovatvezetőink  |
|
|
|
|
| |
Címoldal
» Események » Break tánc |
Nyomtatóbarát verzió |
|
| |
 |
Break tánc |
 |
|
 |
Események |
 |
|
 |
| Sétatér fesztivál Pécsen |
|
| 2010-06-04 22:44 |
| |
 |
2010. június 12-e és 20-a között rendezik meg Pécsen a Sétatér fesztivált...
Hihetetlen energiák, elsöprő ritmusok és dallamok, különleges hazai, külföldi, valamint nemzetközi produkciók váltják egymást az Európa Kulturális Fővárosa program júniusi eseményén. A koncertek mellett táncprodukciókat is láthat a közönség. A Sétatér Fesztivál kilenc napja a régi közösségi érzést hozza vissza a sokak által Európa egyik legszebb tereként emlegetett pécsi Sétatérre.
Leplezetlen öröm, rendkívüli életvidámság jellemzi az izraeli Sheketak együttest. Tizenkét tagja mindenből ritmust farag, dallamot csalogat ki. A táncosok utolérhetetlen technikai bravúrral, valódi szeretettel és őszinteséggel varázsolják el a közönséget.
Igazi csemegének ígérkezik a hagyományokat és a modernitást ötvöző Fusion Harmony című produkció, a koreai DoDo női dobegyüttes és a Last For One breakdance - az utcai tánc egyik legnagyobb tiszteletnek örvendő együttese a világon - formáció előadásában.
Egészen más műfajban, de közelebbi tájakra visz a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű című estje, amely az erdélyi táncok antológiáját állítja színpadra. Az előadás az ellentétes erők örök egymásnak feszülésére épülő, az alkotók egyéni látásmódját tükröző táncköltemény.
|
|
|
|
|
|
|
|
|